Mistrzostwa Świata w Moskwie 2014

Najważniejsze wydarzenie tego sezonu za nami!

W tym roku Mistrzostwa Świata odbyły się w Moskwie na odnowionym torze do wioślarstwa i kajakarstwa Krylatskoye. Nasza firma była obecna na zawodach jako partner ICF w związku z umową o partnerstwie, którą podpisaliśmy jako pierwszy producent kajaków i kanadyjek.

Zawody rozpoczęły się od wyścigów w parakajakarstwie. Osiągnęliśmy tu wielki sukces, ponieważ zawodnicy są bardzo zadowoleni z naszych modeli kajaków i outriggerów.
Wystarczy spojrzeć na wyniki – Jurij Kikhayev z Ukrainy zdobył złoto, Iulian Serban z Rumunii był drugi i Leonid Kryłow z Rosji trzeci. Wielka Brytania umacnia swoją pozycję w parakajarstwie, dzięki następującym sportowcom – Emma Wiggs (V1, TA, Złoto), Anne Dickins (LTA, Złoto), Jeanette Chippington (Złoto) i Ian Marsden (A, Srebrny). W tej samej kategorii – A – Anras Rozbora z Węgier zapewniła sobie złoto, Svitlana Kupriianova z Ukrainy srebro, a Alexandra Dupik z Rosji brąz.
W K-1 klasy TA, wcześniej wspomniana Emma Wiggs zdobyła złoto, Christine Gauthier z Kanady srebro i Natalia Lagutenko z Rosji z brąz. W K-1 klasy LTA wygrała Anne Dickins, Cindy Moreau z Francji zapewniła sobie srebro, a Amanda Reynolds z Australii brąz. W V1, klasa TA i K-1, klasa TA Victor Potanin z Rosji zdobył dwa razy brązowy medal.

W sprincie kajakowym niektóre wyścigi były naprawdę ekscytujące – zdarzyło się nawet, że dwaj zawodnicy stanęli na tym samym stopniu podium. Część z wyścigów zakończyła się niespodziewanymi wynikami, a niektórzy faworyci pozostali bez medalu.
Sebastian Brendel – aktualny mistrz olimpijski – zdobył złoto w C-1 1000m. W tym miejscu należy podkreślić, że Sebastian startował na NOWYM modelu C-1 Fighter, który został dostarczony do niego jako pierwszego na świecie, zaledwie dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata.
Ivan Shtyl i Alexey Korovashkov zdobyli złoto w C-2 na 500m, a kubański duet Siergiej Torres i Roleysi Baez zdobyli medal brązowy. Bułgar Miroslav Kirchev potwierdził swoją wysoką pozycję w światowym kajakarstwie zdobywając srebrny medal w kategorii K-1 1000m. Miro, podobnie jak Brendel, startował w nowym modelu Fighter przygotowanym specjalnie na IO w Rio.
W wyścigu C-1 5000m walka pomiędzy Sebastianem Brendelem i Attila Vajdą z Węgier (obaj w łodzi PLASTEX) była naprawdę ekscytująca. Na samym finiszu Sebastian zapewnił sobie złoto, a Attila srebro. Za wspomniana dwójką na metę przypłynął Pavel Petrov z Rosji.
Na następny dzień Sebastian dodał do swojej kolekcji srebrny medal w C-1 500 metrów.
Na olimpijskim dystansie C-1 200m Yuri Cheban (złoto) pokonał Korovashkova (srebro) i Jevgenija Shuklina z Litwy (brąz). `
Nie zapominajmy o K-2 1000m kobiet, gdzie srebrny medal przypadł Białorusi, a brązowy Węgierkom oraz o wszystkich medalach w C-4.
Staniliya Stamenova była druga w C-1 kobiet, a dziewczyny z Węgier – Zsanett Lakatosa, Kincső Takacs i Białorusi – Daryna Kastsiuchenka, Kamila Bobr zdobyły odpowiednio złoto i srebro w C-2 500m.

Nie zapomnijcie odwiedzić nas na Facebooku, gdzie umieściliśmy sporo zdjęć z zawodów!